JSON Field Query & Formatter (2.0.1) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Number
fa: عدد

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: String
fa: رشته

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Display type
fa: نوع نمایش

en: Boolean
fa: منطقی

en: Prefix text
fa: متن پیشوند

en: Suffix text
fa: متن پسوند

en: Placeholder
fa: جایگذار
