JSON Field Query & Formatter (2.0.1) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Prefix
de: Präfix

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Number
de: Zahl

en: True
de: Wahr

en: False
de: Falsch

en: Number of rows
de: Anzahl der Zeilen

en: String
de: Zeichenkette

en: Rows
de: Zeilen

en: Display type
de: Anzeigetyp

en: Boolean
de: Boolesch

en: Display Type
de: Anzeigetyp

en: Prefix text
de: Präfix

en: Suffix text
de: Suffix

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: Field types
de: Feldtypen

en: Placeholder text
de: Platzhaltertext

en: Placeholder: @placeholder
de: Platzhalter: @placeholder

en: Fallback value
de: Ersatzwert

en: Query: @query
de: Anfrage: @query
