JSON Field Query & Formatter (2.0.1) - en to el translation catalogue (16 entries)

en: Prefix
el: Πρόθεμα

en: Suffix
el: Επίθεμα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Number
el: Αριθμός

en: True
el: Αληθής

en: False
el: Ψευδής

en: String
el: Φράση

en: Rows
el: Γραμμές

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Boolean
el: Δυαδική τιμή

en: Prefix text
el: Κείμενο προθέματος

en: Suffix text
el: Κείμενο επιθέματος

en: Placeholder
el: Σύμβολο υποκατάστασης

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: Placeholder: @placeholder
el: Σύμβολο κράτησης θέσης: @placeholder
