JSON Field Query & Formatter (2.0.1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Yes
it: Sì

en: Number
it: Numero

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: String
it: Testo

en: Rows
it: Righe

en: Display type
it: Tipo di display

en: Boolean
it: Booleano

en: Display Type
it: Tipo di visualizzazione

en: Prefix text
it: Testo prefisso

en: Suffix text
it: Testo suffisso

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Placeholder: @placeholder
it: Segnaposto: @placeholder

en: Fallback value
it: Valore di riserva
