JSON Field Query & Formatter (2.0.1) - en to pt translation catalogue (17 entries)

en: Prefix
pt: Prefixo

en: Suffix
pt: Sufixo

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Number
pt: Número

en: True
pt: Verdadeiro

en: False
pt: Falso

en: Number of rows
pt: Número de linhas

en: String
pt: Expressão

en: Rows
pt: Linhas

en: Display type
pt: Mostrar tipo

en: Boolean
pt: Boleano

en: Prefix text
pt: Prefixo do texto

en: Suffix text
pt: Sufixo do texto

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Field types
pt: Tipos de campo

en: Fallback value
pt: Valor de reserva
