JSON Field Query & Formatter (2.0.1) - en to ru translation catalogue (20 entries)

en: Prefix
ru: Префикс

en: Suffix
ru: Суффикс

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Number
ru: Число

en: True
ru: Истина

en: False
ru: Ложь

en: Number of rows
ru: Количество позиций

en: String
ru: Строка

en: Rows
ru: Строки

en: Display type
ru: Тип отображения

en: Boolean
ru: Логическое

en: Display Type
ru: Тип отображения

en: Prefix text
ru: Текст префикса

en: Suffix text
ru: Текст суффикса

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Field types
ru: Типы полей

en: Placeholder text
ru: Текст заполнителя

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder

en: Fallback value
ru: Резервное значение
