JSON Field Query & Formatter (2.0.1) - en to tr translation catalogue (18 entries)

en: Prefix
tr: Ön ek

en: Suffix
tr: Son ek

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Number
tr: Sayı

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Number of rows
tr: Satır sayısı

en: String
tr: Dize

en: Rows
tr: Satırlar

en: Display type
tr: Gösterim türü

en: Boolean
tr: Mantıksal

en: Prefix text
tr: Önek metni

en: Suffix text
tr: Sonek metni

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Field types
tr: Alan tipleri

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: Fallback value
tr: Yedek değer
