JSON Field Query & Formatter (2.0.1) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Prefix
uk: Префікс

en: Suffix
uk: Суфікс

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Number
uk: Число

en: True
uk: Істина

en: False
uk: Хибність

en: Number of rows
uk: Кількість рядків

en: String
uk: Рядок

en: Rows
uk: Рядки

en: Display type
uk: Тип відображення

en: Boolean
uk: Булева змінна

en: Prefix text
uk: Текст-префікс

en: Suffix text
uk: Текст-суфікс

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Field types
uk: Типи полів

en: Placeholder text
uk: Текст заповнювача

en: Placeholder: @placeholder
uk: Заповнювач: @placeholder

en: Fallback value
uk: Резервне значення
