Json table (1.0.21) - en to ug translation catalogue (18 entries)

en: Value
ug: پارامېتىرى

en: Type
ug: تىپى

en: Size
ug: چوڭ- كىچىكلىكى

en: Text
ug: تېكىست

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Header
ug: بەت بېشى

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Mode
ug: مودېل

en: Width
ug: كەڭلىكى

en: Height
ug: ئېگىزلىكى

en: Medium
ug: ئوتتۇراھال

en: Code
ug: كود

en: Table
ug: جەدۋەل

en: About
ug: ھەققىدە

en: Direction
ug: يۆنىلىش

en: Circle
ug: چەمبەر

en: Remove column
ug: ئىستوننى ئۆچۈرۈش

en: Show menu
ug: تىزىملىكنى كۆرسىتىش
