Json table (1.0.27) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Yes
tr: Evet

en: Edit
tr: Düzenle

en: Size
tr: Boyut

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Text
tr: Metin

en: Options
tr: Seçenekler

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Vertical
tr: Dikey

en: Area
tr: Bölge

en: Database
tr: Veritabanı

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Comment
tr: Yorum

en: Fields
tr: Alanlar

en: Mode
tr: Kip

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Line
tr: Hat

en: Medium
tr: Orta

en: Code
tr: Kod

en: Table
tr: Tablo

en: Document
tr: Belge

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: About
tr: Hakkında

en: Add row
tr: Satır ekle

en: Column
tr: Sütun

en: Direction
tr: Yön

en: Remove row
tr: Satırı kaldır
