Json table (1.0.31) - en to ja translation catalogue (37 entries)

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Yes
ja: はい

en: Edit
ja: 編集

en: Size
ja: サイズ

en: - None -
ja: - なし -

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Text
ja: テキスト

en: Options
ja: オプション

en: Horizontal
ja: 水平

en: Vertical
ja: 垂直

en: Area
ja: エリア

en: Block
ja: ブロック

en: Database
ja: データベース

en: Header
ja: ヘッダー

en: Comment
ja: コメント

en: Fields
ja: フィールド

en: Mode
ja: モード

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Line
ja: 行

en: Medium
ja: 中程度

en: Code
ja: コード

en: Table
ja: テーブル

en: Manual
ja: 手動

en: Block ID
ja: ブロックID

en: Document
ja: ドキュメント

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Add row
ja: 行の追加

en: Column
ja: カラム

en: Step
ja: ステップ

en: Direction
ja: 方向

en: Remove column
ja: カラムの削除

en: Remove row
ja: 行の削除

en: Add column
ja: カラムの追加

en: Bubble
ja: バブル
