Json table (1.0.31) - en to ku translation catalogue (21 entries)

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: Yes
ku: بەڵێ

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Size
ku: قەبارە

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Small
ku: بچووک

en: Large
ku: گەورە

en: Text
ku: دەق

en: Block
ku: بلۆک

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Mode
ku: جۆر

en: Width
ku: پانی

en: Height
ku: بەرزی

en: Line
ku: هێڵ

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: Code
ku: کۆد

en: Table
ku: خشتە

en: Default value
ku: نرخی بنەڕەتی

en: Direction
ku: ئاڕاسته‌
