Json table (1.0.5) - en to ar translation catalogue (20 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Size
ar: الحجم

en: Default
ar: الافتراضي

en: Small
ar: صغير

en: Large
ar: كبير

en: Text
ar: نص

en: Horizontal
ar: أفقي

en: Vertical
ar: عمودي

en: Area
ar: مجال

en: Header
ar: الترويسة

en: Fields
ar: الحقول

en: Mode
ar: النمط

en: Line
ar: السطر

en: Medium
ar: متوسط

en: Code
ar: الكود

en: Table
ar: جدول

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Add row
ar: إضافة صف

en: Direction
ar: الاتجاه

en: Remove row
ar: حذف الصف
