JSON API (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (9 entries)

en: Prefix
hu: Előtag

en: General
hu: Általános

en: Schema
hu: Séma

en: About
hu: Leírás

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Download URL
hu: Letöltő URL

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Resource name
hu: Forrásnév
