JSON API Extras (8.x-1.0-rc1) - en to fil translation catalogue (13 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Disabled
fil: Nakahinto

en: Enabled
fil: Gumagana

en: Settings
fil: Mga pagtatakda

en: Name
fil: Pangalan

en: Default
fil: Pamantayan

en: Path
fil: Landas

en: Filter
fil: Salain

en: Alias
fil: Palayaw

en: - Select -
fil: - Pumili -

en: Web services
fil: Mga serbisyo ng web
