JSON API Extras (8.x-1.0-rc6) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Format
bn: ফরম্যাট

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Fields
bn: ফিল্ড

en: Web services
bn: ওয়েব সার্ভিসসমূহ
