JSON API Extras (8.x-2.0-rc3) - en to ja translation catalogue (26 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Resources
ja: リソース

en: - None -
ja: - なし -

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: Format
ja: フォーマット

en: Path
ja: パス

en: Filter
ja: フィルター

en: Field name
ja: フィールド名

en: Fields
ja: フィールド

en: Advanced
ja: 高度

en: State
ja: 状態

en: Entity
ja: エンティティ

en: Revert
ja: 戻す

en: Alias
ja: エイリアス

en: Path prefix
ja: パス接頭語

en: Web services
ja: ウェブサービス

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Bundle
ja: バンドル

en: Overwrite
ja: 上書き

en: No fields available.
ja: 利用できるフィールドがありません。
