JSON API Extras (8.x-2.9) - en to vi translation catalogue (22 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Operations
vi: Thao tác

en: Type
vi: Kiểu

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Resources
vi: Tài nguyên

en: - None -
vi: - Không -

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Default
vi: Mặc định

en: Format
vi: Định dạng

en: Path
vi: Đường dẫn

en: Filter
vi: Lọc

en: Field name
vi: Tên trường

en: Fields
vi: Các trường

en: Advanced
vi: Cao cấp

en: State
vi: Bang

en: Revert
vi: Trở lại

en: Alias
vi: Tên giả

en: Path prefix
vi: Phần đầu đường dẫn

en: Web services
vi: Dịch vụ web

en: No fields available.
vi: Không có sẵn trường nào.
