JSON/JSONB Field (8.x-1.0-beta3) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Value
fa: مقدار

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Document
fa: سند

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Text area (multiple rows)
fa: منطقه متن(چندین سطر)

en: Placeholder
fa: جایگذار
