JSON/JSONB Field (8.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Value
it: Valore

en: Default
it: Predefinito

en: Rows
it: Righe

en: Document
it: Documento

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Text area (multiple rows)
it: Area di testo (righe multiple)

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Field types
it: Tipi di campo
