JSON/JSONB Field (8.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Value
pt: Valor

en: Default
pt: Padrão

en: Rows
pt: Linhas

en: Document
pt: Documento

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Text area (multiple rows)
pt: Caixa de texto (várias linhas)

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Field types
pt: Tipos de campo
