JSON/JSONB Field (8.x-1.0-beta3) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Default
uk: Базово

en: Rows
uk: Рядки

en: Document
uk: Документ

en: Default value
uk: Базове значення

en: Text area (multiple rows)
uk: Текстова область (декілька рядків)

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Field types
uk: Типи полів
