JSON/JSONB Field (8.x-1.0-beta3) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Default
tr: Varsayılan

en: Rows
tr: Satırlar

en: Document
tr: Belge

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Text area (multiple rows)
tr: Yazı alanı (çoklu satır)

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Field types
tr: Alan tipleri
