Jssor Slider (8.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: No
pt: Não

en: Always
pt: Sempre

en: Never
pt: Nunca

en: Both
pt: Ambos

en: Switch
pt: Alterar

en: Transition
pt: Transição

en: Fade
pt: Desaparecer gradualmente

en: Autoplay
pt: Início automático

en: Steps
pt: Passos

en: GD library PNG support
pt: Suporte para PNG da biblioteca GD
