Jssor Slider (8.x-1.0-rc2) - en to hi translation catalogue (9 entries)

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Vertical
hi: ऊर्ध्वाधर

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: General
hi: सामान्य

en: Both
hi: दोनों

en: Rows
hi: पंक्तियाँ

en: Transition
hi: संक्रमण
