Jssor Slider (8.x-1.0-rc2) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: None
it: Nessuno

en: Horizontal
it: Orizzontale

en: Vertical
it: Verticale

en: Always
it: Sempre

en: Never
it: Mai

en: General
it: Generale

en: Both
it: Entrambi

en: Rows
it: Righe

en: Switch
it: Cambia

en: Transition
it: Transizione

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Skin
it: Tema grafico

en: Pause on hover
it: Pausa al passaggio del mouse

en: Steps
it: Passi
