Javascript Timer (2.0.0-beta2) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Message
it: Messaggio

en: Settings
it: Impostazioni

en: 1 minute | @count minutes
it[0]: ! minuto
it[1]: @count minuti

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: Up
it: Su

en: 1 day
it: 1 giorno

en: Down
it: Giù

en: 1 second
it: 1 secondo

en: @count seconds
it: @count secondi

en: 1 minute
it: 1 minuto

en: @count minutes
it: @count minuti

en: @count days
it: @count giorni

en: 1 second | @count seconds
it[0]: 1 secondo
it[1]: @count secondi

en: 1 year | @count years
it[0]: 1 anno
it[1]: @count anni

en: 1 month | @count months
it[0]: 1 mese
it[1]: @count mesi

en: Redirect path
it: Percorso di reindirizzamento
