Juicebox HTML5 Responsive Image Galleries (8.x-2.0-alpha4) - en to id translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Search
id: Pencarian

en: None
id: Tiada

en: Save
id: Simpan

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Your settings have been saved.
id: Pengaturan Anda sudah disimpan.

en: Save translations
id: Simpan terjemahan

en: Save language
id: Simpan bahasa

en: Image scale
id: Skala gambar

en: Image style
id: Gaya gambar

en: None (original image)
id: Tidak ada (gambar asli)

en: Image style: @style
id: Gaya gambar: @style

en: Save and publish
id: Simpan dan publikasikan

en: Upscale
id: Perbesar

en: Save and manage fields
id: Menyimpan dan mengelola bidang

en: Save and keep published
id: Simpan dan tetap terbitkan

en: Image scale and crop
id: Skala dan pangkas gambar

en: Effect settings
id: Pengaturan efek
