Juicebox HTML5 Responsive Image Galleries (8.x-2.0-alpha5) - en to ja translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Search
ja: 検索

en: None
ja: なし

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Text Color
ja: 文字色

en: Background Color
ja: 背景色

en: Unknown
ja: 不明

en: Filter
ja: フィルター

en: Media
ja: メディア

en: Do nothing
ja: 何もしない

en: Your settings have been saved.
ja: 設定が保存されました。

en: Multilingual options
ja: 多言語オプション

en: No title
ja: タイトルなし

en: Save translations
ja: 翻訳文字列の保存

en: label
ja: ラベル

en: Save language
ja: 言語を保存

en: Image scale
ja: 画像拡縮

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: None (original image)
ja: なし（オリジナル画像）

en: Image style: @style
ja: 画像のスタイル: @style

en: Save and publish
ja: 保存して掲載

en: Upscale
ja: アップスケール

en: Save and manage fields
ja: 保存してフィールドを管理

en: Save and keep published
ja: 保存して掲載のまま

en: Image scale and crop
ja: 画像拡縮と切り抜き

en: Effect settings
ja: エフェクトの設定
