Juicebox HTML5 Responsive Image Galleries (8.x-2.0-alpha7) - en to hu translation catalogue (32 entries)

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Search
hu: Keresés

en: None
hu: Nincs

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Filter
hu: Szűrő

en: Media
hu: Média

en: Do nothing
hu: Ne történjen semmi

en: Your settings have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Multilingual options
hu: Többnyelvű lehetőségek

en: No title
hu: Nincs cím

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Save translations
hu: Fordítások mentése

en: label
hu: felirat

en: Save language
hu: Nyelv mentése

en: Title Field
hu: Cím mező

en: Image scale
hu: Képméretezés

en: Image style
hu: Képstílus

en: None (original image)
hu: Nincs (eredeti kép)

en: Original Image
hu: Eredeti kép

en: Image style: @style
hu: Képstílus: @style

en: Save and publish
hu: Mentés és publikálás

en: Upscale
hu: Felnagyítás

en: Save and manage fields
hu: Mentés és mezők kezelése

en: Save and keep published
hu: Mentés és megtartás közzétettként

en: Image scale and crop
hu: Kép méretezése és vágása

en: Effect settings
hu: Hatások beállításai

en: Juicebox field display format settings
hu: <em>Juicebox</em> mező megjelenítési formátumának beállításai
