Juicebox HTML5 Responsive Image Galleries (8.x-2.0-alpha7) - en to it translation catalogue (28 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Search
it: Cerca

en: None
it: Nessuno

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Text Color
it: Colore del testo

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Filter
it: Filtra

en: Do nothing
it: Non fare niente

en: Your settings have been saved.
it: Le tue impostazioni sono state salvate.

en: Multilingual options
it: Opzioni multilingue

en: No title
it: Nessun titolo

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Save translations
it: Salva le traduzioni

en: label
it: etichetta

en: Save language
it: Salva lingua

en: Image scale
it: Scala immagine

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Image style: @style
it: Stile immagine: @style

en: Save and publish
it: Salva e pubblica

en: Upscale
it: Aumenta la risoluzione

en: Save and manage fields
it: Salva e gestisci i campi

en: Save and keep published
it: Salva e mantieni pubblicato

en: Image scale and crop
it: Ridimensionamento e taglio imamgine

en: Effect settings
it: Impostazioni degli effetti
