Juicebox HTML5 Responsive Image Galleries (8.x-2.0-alpha7) - en to ro translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Background Color
ro: Culoare Fundal

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Filter
ro: Filtru

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Save translations
ro: Salvează traducerile

en: label
ro: etichetă

en: Save language
ro: Salvează limbă

en: Image scale
ro: Scalare imagine

en: Image style
ro: Stil imagine

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Image style: @style
ro: Stil imagine: @style

en: Save and publish
ro: Salvare și publicare

en: Upscale
ro: Mărire

en: Save and manage fields
ro: Salvare și administrare câmpuri

en: Save and keep published
ro: Salvați și păstrați publicat

en: Image scale and crop
ro: Scalare și decupare imagine

en: Effect settings
ro: Setări efect
