Juicebox HTML5 Responsive Image Galleries (8.x-2.0-alpha8) - en to fr translation catalogue (27 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Search
fr: Rechercher

en: None
fr: Aucun(e)

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: Text Color
fr: Couleur de texte

en: Background Color
fr: Couleur d'arrière-plan

en: Unknown
fr: Inconnu

en: Filter
fr: Filtrer

en: Media
fr: Média

en: Do nothing
fr: Ne rien faire

en: Your settings have been saved.
fr: Vos paramètres ont été enregistrés.

en: Multilingual options
fr: Options multilingues

en: No title
fr: Sans titre

en: Save translations
fr: Enregistrer les traductions

en: label
fr: libellé

en: Save language
fr: Enregistrer la langue

en: Image scale
fr: Mise à l'échelle d'image

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Original Image
fr: Image originale

en: Image style: @style
fr: Style d'image : @style

en: Save and publish
fr: Enregistrer et publier

en: Upscale
fr: Agrandir

en: Save and keep published
fr: Enregistrer et maintenir publié

en: Image scale and crop
fr: Redimensionnement et recadrage de l'image

en: Effect settings
fr: Paramètres de l'effet
