Juicebox HTML5 Responsive Image Galleries (8.x-2.0-beta1) - en to tr translation catalogue (26 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Search
tr: Ara

en: None
tr: Hiçbiri

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Media
tr: Medya

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: No title
tr: Başlıksız

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Save translations
tr: Çevirileri kaydet

en: label
tr: etiket

en: Save language
tr: Dili kaydet

en: Image scale
tr: Görsel ölçekleme

en: Image style
tr: Resim stili

en: None (original image)
tr: Hiçbiri (özgün resim)

en: Image style: @style
tr: Resim stili: @style

en: Save and publish
tr: Kaydet ve yayımla

en: Upscale
tr: Yukarıya ölçekleme

en: Save and keep published
tr: Kaydet ve yayımlanmış olarak tut.

en: Image scale and crop
tr: Görsel ölçekleme ve kırpma

en: Effect settings
tr: Efekt ayarları
