Juicebox HTML5 Responsive Image Galleries (8.x-2.0-beta3) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: None
pt: Nenhum

en: Text Color
pt: Cor do texto

en: Background Color
pt: Cor de Fundo

en: Unknown
pt: Desconhecido

en: Multilingual options
pt: Opções de vários idiomas

en: No title
pt: Sem título

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Image scale
pt: Escala de imagem

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhuma (imagem original)

en: Image style: @style
pt: Estilo da imagem: @style

en: Upscale
pt: Ampliar

en: Image scale and crop
pt: Escala e corte de imagem

en: Effect settings
pt: Configurações de efeito
