Just Giving API (8.x-1.0) - en to cs translation catalogue (14 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Register
cs: Registrovat

en: Password
cs: Heslo

en: Country
cs: Země

en: Email
cs: E-mail

en: Custom
cs: Vlastní

en: Other
cs: Jiné

en: Maximum length
cs: Maximální délka

en: First Name
cs: Jméno

en: Last Name
cs: Příjmení

en: About
cs: Popis

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: The maximum length of the field in characters.
cs: Maximální délka pole (počet znaků)

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
cs: Text, který se zobrazí v poli, dokud nebude vložena nějaká hodnota. Obvykle se jedná o příklad nebo nebo stručný popis předpokládaného formátu.
