Just Giving API (8.x-1.0) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Title
id: Judul

en: Register
id: Daftar

en: Password
id: Sandi

en: Country
id: Negara

en: Event
id: Acara

en: Custom
id: Tersuai

en: Other
id: Lainnya

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: About
id: Tentang

en: Miss
id: Nona

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.
