Just Giving API (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Register
it: Registrati

en: Country
it: Paese

en: Event
it: Evento

en: Email
it: E-mail

en: Custom
it: Personalizzato

en: Other
it: Altro

en: Maximum length
it: Lunghezza massima

en: First Name
it: Nome

en: Last Name
it: Cognome

en: About
it: Informazioni

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: The maximum length of the field in characters.
it: Numero massimo di caratteri del campo.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
it: Testo che verrà mostrato dentro il campo fino a quando non si inserisce un valore. Questo suggerimento di solito è un valore di esempio o una breve descrizione del formato atteso.
