Just Giving API (8.x-1.0) - en to nl translation catalogue (22 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Register
nl: Inschrijven

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Country
nl: Land

en: Event
nl: Evenement

en: Email
nl: E-mail

en: Custom
nl: Aangepast

en: Campaign ID
nl: campagne-ID

en: Other
nl: Andere

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: First Name
nl: Voornaam

en: Last Name
nl: Achternaam

en: About
nl: Over

en: Campaign
nl: Campagne

en: Page Type
nl: Paginatype

en: Environments
nl: Omgevingen

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: API Version
nl: API-versie

en: App ID
nl: App-ID

en: Event ID
nl: Gebeurtenis-ID

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.
