Just Giving API (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (26 entries)

en: Title
de: Titel

en: Register
de: Registrieren

en: Password
de: Passwort

en: Country
de: Land

en: Event
de: Ereignis

en: Email
de: E-Mail

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Postcode
de: Postleitzahl

en: Other
de: Weitere

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: First Name
de: Vorname

en: Last Name
de: Nachname

en: About
de: Über

en: Campaign
de: Kampagne

en: Page Type
de: Seitentyp

en: Environments
de: Umgebungen

en: Mr
de: Herr

en: Mrs
de: Frau

en: Miss
de: Frau

en: Placeholder
de: Platzhalter

en: The maximum length of the field in characters.
de: Die Maximallänge des Feldes in Zeichen

en: API Version
de: API-Version

en: App ID
de: App-ID

en: Event ID
de: Ereignis-ID

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
de: Text, der bis zur Eingabe eines Wertes im Feld angezeigt wird. Dies ist üblicherweise ein Beispiel für das erwartete Format oder eine kurze Beschreibung.

en: Verifying entry...
de: Überprüfe Eintrag…
