Just Giving API (8.x-1.0) - en to hu translation catalogue (23 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Password
hu: Jelszó

en: Country
hu: Ország

en: Event
hu: Esemény

en: Email
hu: E-mail

en: Custom
hu: Egyéni

en: Campaign ID
hu: Kampány azonosítója

en: Postcode
hu: Irányítószám

en: Other
hu: Egyéb

en: Maximum length
hu: Legnagyobb hossz

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Vezetéknév

en: About
hu: Leírás

en: Campaign
hu: Kampány

en: Page Type
hu: Oldaltípus

en: Environments
hu: Környezetek

en: Placeholder
hu: Helykitöltő

en: The maximum length of the field in characters.
hu: A mező leghosszabb karakterszáma.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
hu: A beviteli mezőben annak kitöltéséig megjelenő szöveg. Egy példa érték vagy rövid leírás tájékoztatja a felhasználót az elvárt formátumról.

en: Verifying entry...
hu: Bejegyzés ellenőrzése…

en: Password Reminder
hu: Jelszó emlékeztető

en: Password reminder sent.
hu: Jelszó emlékeztető elküldve.
