JW Player (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: List
id: Daftar

en: Description
id: Deskripsi

en: Enable
id: Aktifkan

en: None
id: Tiada

en: default
id: standar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Top
id: Atas

en: Bottom
id: Dasar

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Client
id: Klien

en: Autoplay
id: Putar otomatis

en: Skin
id: Kulit

en: Machine name
id: Nama mesin

en: pixels
id: piksel

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin
