JW Player (8.x-1.0-beta4) - en to nl translation catalogue (30 entries)

en: List
nl: Lijst

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Tag
nl: Label

en: None
nl: Geen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Top
nl: Bovenaan

en: Email
nl: E-mail

en: Bottom
nl: Onderkant

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Installed correctly
nl: Correct geïnstalleerd

en: Client
nl: Afnemer

en: Advertising
nl: Adverteren

en: Skin
nl: Uiterlijk

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Add new preset
nl: Instelling toevoegen

en: Delete preset
nl: Instelling verwijderen

en: Sharing
nl: Delen

en: Mute
nl: Dempen

en: Description: @desc
nl: Beschrijving: @desc

en: Aspect ratio
nl: Beeldverhouding

en: Machine-readable name
nl: Systeemnaam

en: Manage presets
nl: Voorinstellingen beheren

en: Preview image style
nl: Voorbeeld van afbeeldingsstijl weergeven

en: Weight for @title
nl: Gewicht voor @title

en: Aspect Ratio
nl: Beeldverhouding
