JW Player (8.x-1.0-beta6) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Habilitar

en: Enabled
pt: Habilitado

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Top
pt: Superior

en: Bottom
pt: Inferior

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Installed correctly
pt: Instalado corretamente

en: Client
pt: Cliente

en: Skin
pt: Tema

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Add new preset
pt: Adicionar novo preset

en: Delete preset
pt: Apagar preset

en: Sharing
pt: Compartilhando

en: Preset name
pt: Nome do preset

en: Description: @desc
pt: Descrição: @desc

en: Aspect ratio
pt: Aspecto proporcional

en: Machine-readable name
pt: Nome legível de máquina

en: Manage presets
pt: Gerencia ajustes

en: Preview image style
pt: Visualizar estilo da imagem

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Aspect Ratio
pt: Aspecto Proporcional

en: Responsive
pt: Responsivo
