JW Player (8.x-1.0-beta6) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: List
pt: Lista

en: Description
pt: Descrição

en: Enable
pt: Ativar

en: Enabled
pt: Ativado

en: None
pt: Nenhum

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Top
pt: Topo

en: Bottom
pt: Baixo

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Installed correctly
pt: Instalado corretamente

en: Advertising
pt: Publicidade

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: pixels
pt: píxeis

en: Sharing
pt: Partilha

en: Description: @desc
pt: Descrição: @desc

en: Machine-readable name
pt: Nome de máquina

en: Preview image style
pt: Pré-visualizar o estilo de imagem

en: Weight for @title
pt: Peso para @title

en: Responsive
pt: Responsivo

en: Enabled status of the configuration entity
pt: Estado de ativação da entidade de configuração
