JW Player (8.x-1.0-beta7) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: List
fr: Lister

en: Enable
fr: Activer

en: Enabled
fr: Activé

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: Top
fr: Haut

en: Email
fr: Courriel

en: Bottom
fr: Bas

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Installed correctly
fr: Installé correctement

en: Autostart
fr: Démarrage automatique

en: Advertising
fr: Publicité

en: Skin
fr: Habillage

en: Preset
fr: Pré-réglage

en: Machine name
fr: Nom système

en: Add new preset
fr: Ajouter un nouveau style

en: Delete preset
fr: Supprimer le réglage prédéfini

en: Sharing
fr: Partage

en: Preset name
fr: Nom du réglage prédéfini

en: Description: @desc
fr: Description : @desc

en: Aspect ratio
fr: Ratio d'aspect

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: Manage presets
fr: Gérer les réglages prédéfinis

en: Preview image style
fr: Aperçu du style d'image

en: Weight for @title
fr: Poids pour @title

en: Aspect Ratio
fr: Ratio de l'image

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Enabled status of the configuration entity
fr: Statut activé de l'entité de configuration

en: There are no items yet. Add an item.
fr: Il n'y a pas encore d'élément. Ajouter un élément.
