JW player media source for media library (1.0.0) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Title
pt: Título

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Name
pt: Nome

en: Add
pt: Adicionar

en: Custom
pt: Personalizado

en: Duration
pt: Duração

en: Video width
pt: Largura do vídeo

en: Video height
pt: Altura do vídeo

en: Autoplay
pt: Tocar automaticamente

en: Maximum height
pt: Altura máxima

en: Maximum width
pt: Largura máxima

en: Thumbnail width
pt: Largura da miniatura

en: Thumbnail height
pt: Altura da miniatura

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
pt: Tamanho máximo: %max_width x %max_height pixels

en: Maximum width: %max_width pixels
pt: Largura máxima: %max_width pixels

en: Maximum height: %max_height pixels
pt: Altura máxima: %max_height pixels

en: Local URI of the thumbnail
pt: URI local da miniatura

en: Thumbnails location
pt: Localização das miniaturas

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
pt: Não foi possível baixar a miniatura remota de {url}.
