JW player media source for media library (1.0.1) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Add
uk: Додати

en: Custom
uk: Власний

en: Duration
uk: Тривалість

en: Video size
uk: Розмір відео

en: Video width
uk: Ширина відео

en: Video height
uk: Висота відео

en: Autoplay
uk: Автозапуск

en: pixels
uk: пікселів

en: Maximum height
uk: Максимальна висота

en: Maximum width
uk: Максимальна ширина

en: Thumbnail width
uk: Ширина мініатюри

en: Thumbnail height
uk: Висота мініатюри

en: Show controls
uk: Показує панель керування

en: Loop video
uk: Авто-повтор відео

en: Maximum size: %max_width x %max_height pixels
uk: Максимальний розмір: %max_width x %max_height пікселів

en: Maximum width: %max_width pixels
uk: Максимальна ширина: %max_width пікс.

en: Maximum height: %max_height pixels
uk: Максимальна висота:  %max_height пікс.

en: Local URI of the thumbnail
uk: Локальний URI мініатюри

en: Thumbnails location
uk: Розташування мініатюр

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
uk: Неможливо завантажити віддалений ескіз з {url}.
