Kaltura Media (1.0.0) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Default
uk: Базово

en: Domain
uk: Домен

en: General
uk: Загальне

en: Default value
uk: Базове значення

en: Entry ID
uk: ІД запису

en: @path is not a valid path.
uk: @path не є припустимим.

en: Thumbnails location
uk: Розташування мініатюр

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
uk: Мініатюри будуть отримуватися від постачальника для локального використання. Це URI каталогу, де вони будуть розміщені.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
uk: Неможливо завантажити віддалений ескіз з {url}.
