Kaltura Media (1.0.1) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Default
pt: Por defeito

en: Domain
pt: Domínio

en: General
pt: Geral

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: @path is not a valid path.
pt: @path não é um caminho válido.

en: Thumbnails location
pt: Localização das miniaturas

en: Thumbnails will be fetched from the provider for local usage. This is the URI of the directory where they will be placed.
pt: As miniaturas serão obtidas do fornecedor para uso local. Esta é a URI do diretório onde serão colocadas.

en: Could not download remote thumbnail from {url}.
pt: Não foi possível transferir a miniatura remota de {url}.
